ANIMÁTOR


neja 14. marca 2017

„Animátor je človek s dušou a srdcom, ktorý všade kde je prináša radosť, zábavu a oživenie“

ANIMÁTOR AKO VŠETKO V JEDNOM….

 

zabávač – musí vedieť zabaviť detí a ľudí v akomkoľvek veku a počte

psychológ – musí si vypočuť všetko a každého bez akéhokoľvek súdenia či predsudkov. Musí vedieť komunikovať a obrátiť všetko na „srandu“ aj keď sa s názormi hostí nestotožňuje.

stand up-ista – samozrejme nie z povolania, ale tak trocha to súvisí so stand up-om, pretože musí vedieť improvizovať v akejkoľvek situácií, neostať prekvapený, zaskočený a vedieť reagovať vtipne a zábavne.

kamarát – je to dôležitou súčasťou všetkých animácií a eventov, vedieť si vytvoriť nenásilne priateľský vzťah s dospelými a rovnako aj s deťmi.

moderátor – nesmie mať problém s mikrofónom a musí vedieť rozprávať a reagovať tak, aby bol stredobodom pozornosti – chcene vedieť upútať všetkých, pre ktorých moderuje/rozpráva.

herec – v neposlednom rade aj to, pretože nie vždy nám sadnú ľudia, názory alebo proste deň, ale táto práca je práve preto výnimočná, pretože by mala aj z našich zlých dní urobiť sama sebou, len tým, že idete animovať/pracovať lepší deň, bez toho, aby sme to našim hereckým umením museli hrať.

Animácie sú práca telom aj dušou, viac ako práca, no nie práca pre každého ! Nie každý je totiž stvorený na to – robiť to, čo miluje a užívať si každý deň svojej práce.

ZÁKLAD, BEZ ČOHO ANIMÁTOR NEFUNGUJE, NEŽIJE, NEPRACUJE A NEEXISTUJE….

úsmev – žiadne výrazy dôležitých, vznešených hviezd, žiadne oduté tváre, jednoducho nič, čo nikto nechce vidieť a už vôbec nie s takým človekom tráviť čas a užiť si s ním svoj čas.

pozitívna energia – žiadne hundranie, preto sú animátori mladí ľudia, ktorí majú byť plní elánu a dobre nálady, nie starý dedko, babka, ktorí vidia chybu aj tam, kde nie je. Žiadna panika, pretože animátor vždy a na všetko nájde riešenie s úsmevom a bez stresu

spontánnosť – v bežnom živote je to vec, ktorú milujeme ! Animátor bez spontánnosti nie je animátor ! Neriešiť, nehrať sa na nič, nevšímať si namosúrených ľudí na okolo, ale baviť sa a tvoriť zábavu.

premotivovaná akčnosť 🙂 – nikdy neobsedieť na mieste, stále niečo stvárať a nemať problém robiť zo seba „šaša“, dokonca si to vedieť ešte aj užiť. Keď vyžaruje život, láska pre animácie a zábava z animátora, neexistuje, že sa ľudia a deti nebudú zabávať spolu s tebou.

Animátorov delíme na koordinátorov, hlavných animátorov, detských animátorov, tanečných animátorov, hercov a moderátorov, všetkých podľa skúseností a najmä podľa toho, v čom sa „našli“ a čo im najviac ide.

koordinátor – je animátor, ktorý je niekoľko rokov skúsený v oblasti animácií a bez problémov ovláda akúkoľvek zložku, ktorá môže vypadnúť, ochorieť a podobne. Nemá problém akéhokoľvek animátora kedykoľvek zastúpiť, vie byť v jeden deň aj na 3 miestach bez problému no a hlavne zvláda bez stresu a zmätkov koordinovať každé animácie, každé animačné tímy, eventy, workshopy a čokoľvek je na pláne. Koordinátor je už váš malý šéfik 🙂 

hlavný animátor – zväčša už skúsenejší animátor, ktorý si prešiel viac menej všetkými ostatnými pozíciami animátorov, vie viesť tím a celkový priebeh animácií od kontaktu s vedením hotelov, cez sled programu, až po moderáciu večerných programov.

detský animátor – animátor začiatočník, ktorý potrebuje nabrať ešte skúseností s vystupovaním pred ľuďmi, ale aj skúsení animátori, ktorí sú najlepší pri práci s deťmi, majú nápady ako deti zabaviť, ako si ich získať a veľmi radi v sebe ukážu na povrch to dieťa v nich.

tanečný animátor – je človek, ktorý je tanečník, vôbec nemusí byť profík, ktorý sa tomu venuje, ale vie tancovať a miluje to až natoľko, že rád odovzdáva svoje nápady ďalším, no a samozrejme popri tom, že má na starosti choreografie všetkého druhu v našej agentúre, je to aj skúsený animátor, ktorý bežne animuje.

herci – sú ľudia, animátori, ktorí sú natoľko kreatívny, že vedia v akejkoľvek tématike vymyslieť divadlo, či pre dospelých alebo pre deti a „hrať ako tí v telke“ 🙂 no a samozrejme, aj herci sú stále animátori, nepracujú len na divadielkach.

moderátor – je človek, ktorý má skúsenosti s mikrofónom, prípadne ak ich nemá, chce to stále skúšať a moderátorom sa stať. Vie zaujať a zabaviť ľudí. Nie je nudný a monotónny. Vie s gráciou a kopou humoru moderovať akúkoľvek akciu.

Všetkými týmito povolaniami sa máte možnosť stať popri animovaní a čo je na tom najlepšie, je len a len na vás prečo sa rozhodnete, v čom sa nájdete a ako veľmi na sebe budete pracovať.

HLAVNÉ HESLÁ, KTORÝMI SA RIADIME:

„Neber energiu, tvor ju !“

„To čo dáš, dostaneš späť !“

„Dávať je viac ako brať !“

AKO A PREČO SME VZNIKLI MY….

Našu agentúru sme založili na základoch dlhoročného priateľstva a vzájomnej dôvere. No predovšetkým z lásky k tomu, čo robíme a budujeme. Z lásky k ľuďom, s ktorými spolupracujeme, či sú to naši zamestnanci alebo klienti. Dospelí či deti.

Zakladáme si na úprimnosti, dobrej nálade a neustálom pracovaní na sebe samom, čo očakávame aj od ľudí, s ktorými spolupracujeme. Ľudí, prijímame do našej agentúry a do práce v oblasti animácii s očakávaním, že sa stanú plnohodnotným spolupracovníkom a súčasťou našej agentúry.

Nehľadáme skúsených manažérov, či riaditeľov. Hľadáme ľudí, ktorí sa svojimi schopnosťami, vytrvalosťou a ctižiadostivosťou v práci osvedčia a stanú sa nimi. Hľadáme ľudí, ktorí sa budú vo svojej oblasti neustále zdokonaľovať a posúvať vpred. Očakávame, že každý človek, ktorý pre nás pracuje, respektíve bude pracovať a stane sa súčasťou nášho tímu dá do práce srdce a bude pre každého naplnením. Nie iba dočasným prístavom. V tejto sfére je to nutnosťou, bez ktorej to nejde.

Prijatím do našej agentúry vzniká pre každého človeka „morálna povinnosť“ zdokonaľovať sa a vzdelávať vo sfére, v ktorej pôsobíme. Vyberáme si iba ľudí, ktorým veríme, že budú pre našu agentúru prínosom, nie len na určité obdobie, ale prerastú do jej vyšších pozícií. Budú poznať náš pracovný systém a pochopia, prečo to celé vzniklo. Chceme len lojálnych ľudí s láskou k tejto profesii.

LET´S GET THE PARTY STARTED…. 🙂

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *